این مطلب را به اشتراک بگذارید:

هزینه ترجمه متون تخصصی در پارس ترنس چگونه تعیین می شود؟

 

بسیاری از کاربران مایلند تا در مورد عوامل موثر در محاسبه هزینه ترجمه متون تخصصی پیش از ثبت سفارش خود آگاهی یابند. این عوامل در سایت ترجمه پارس ترنس عبارتند از:

  • زبان متن

زبان متن در واقع همان زبان مبدا و مقصد می باشد. به عنوان مثال ترجمه انگلیسی به فارسی یا بالعکس که در هر کدام از این حالات هزینه متفاوت خواهد بود. هزینه ترجمه از زبان فارسی به دیگر زبان ها بیشتر خواهد بود. 

  • تعداد کلمات

یکی از معیارهای تعیین هزینه ترجمه متون تخصصی در پارس ترنس، تعداد کلمات متن مبدا می باشد. مسلم است که هرچه تعداد کلمات بیشتر باشد هزینه ترجمه متون تخصصی نیز بیشتر خواهد بود.

  • زمان ترجمه

در سایت های ترجمه زمان و هزینه ترجمه رابطه معکوس دارند یعنی هر چه زمان تحویل سفارش کمتر باشد، هزینه ترجمه بیشتر محاسبه می گردد که دلیل آن نیز فشار کاری بیشتر روی مترجم در انجام سفارشاتی است که زمان محدودتری دارند و به همین علت است که مراکز ارائه کننده خدمات ترجمه، در سفارشات فوری ترجمه، هزینه بیشتری برای مشتریان اعمال می گردد.

  • زمینه ترجمه

زمینه یا رشته تخصصی متن عامل دیگری است که در محاسبه هزینه ترجمه متون تخصصی در پارس ترنس تاثیرگذار است. ترجمه متون رشته هایی که اصطلاحات تخصصی بیشتری در آن ها وجود دارد و یا تعداد مترجمین تخصصی در آن رشته ها کمتر است؛ دشوارتر بوده و هزینه ترجمه تخصصی این متون نیز بیشتر خواهد بود. مثلا ترجمه متون پزشکی، حقوقی و فلسفی.

پارس ترنس که از تیرماه ۹۶ فعالیت خود را در زمینه خدمات ترجمه آنلاین آغاز نموده همواره به دنبال ایجاد شرایط بهتر برای مشتریان و همچنین مترجمین گرامی بوده است چرا که اعتقاد داریم انعطاف، کیفیت و توجه به خواسته ها رمز ماندگاری است. در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره می نماییم:

  • مطابقت دادن خود با درخواست مشتری: در برخی اوقات مشتریان درخواست هایی دارند که با روند کاری پارس ترنس برای انجام سفارشات عادی متفاوت است. به عنوان مثال تحویل بخش هایی از ترجمه در زمان های مقرر. یا درخواست دانلود مقاله در حوزه ای خاص و ارسال به مشتری جهت تایید مقاله و ترجمه آن از سوی پارس ترنس. ما سعی بر آن داریم که تا حد امکان انعطاف به خرج داده و خود را با درخواست مشتری تطبیق دهیم.

  • لحاظ کردن هزینه بسیار مناسب برای سفارشات فوری: در بیشتر مراکز ترجمه برای سفارشات ترجمه فوری مقاله ، متن و کتاب، هزینه ای دو یا چند برابر برای مشتریان اعمال می نمایند که پارس ترنس با افزایش هزینه ای اندک این سفارشات را مدیریت می نماید. این افزایش هزینه ترجمه متون تخصصی نیز به جهت بالا بردن دستمزد مترجم بابت فشرده بودن سفارش در نظر گرفته می شود چرا که در سفارشات فوری، فشار کاری روی مترجم بیشتر خواهد بود.

  • ثبت سفارشات ترجمه از روش های درخواستی مشتری: ثبت سفارش از طریق سایت پارس ترنس بسیار ساده است اما در برخی موارد مشتریان تمایل دارند تا متن خود را به دلایلی مثل بالابودن حجم فایل، از طریق پیام رسان ها یا ایمیل ارسال و سفارش خود را ثبت نمایند که این امکان برای این مشتریان فراهم گردیده است.

پیشنهاد می کنیم اگر سفارش ترجمه مقاله ، متن یا کتاب دارید هم اکنون سفارش خود را به راحتی ثبت نمایید یا با ما تماس بگیرید. پیش از ثبت سفارش می توانید مراحل آن را که بسیار ساده است؛ از طریق ویدئوی زیر مشاهده نمایید. 

این مطلب را به اشتراک بگذارید: