ترجمه تخصصی مدیریت در پارس ترنس

 

مدیریت یکی از پرکاربردترین و مهم ترین رشته های تحصیلی در بسیاری از دانشگاه های جهان است که ارتباط مستقیمی با موفقیت در کسب و کار و پیشرفت های شغلی دارد. در واقع یک مدیر موفق در هر زمینه ای می تواند با چالش ها و مسائل پیش رو به خوبی مواجه شده و شرکت تحت مدیریت خود را به شکوفایی و موفقیت برساند. با پیشرفت علوم مختلف بازاریابی، کسب و کار، ارتباطات و علوم مختلف یک مدیر موفق چه در زمان تحصیل و چه در زمان کار باید با جدیدترین نکات تخصصی رشته خود آشنایی داشته باشد تا بتواند هر روز نسبت به روز قبل موفق تر باشد. بدین منظور و با توجه به اینکه اکثر مقالات روز دنیا به زبان انگلیسی انتشار می یابند؛ ترجمه تخصصی این مقالات به زبان فارسی ضروری است.

ترجمه تخصصی مدیریت - ترجمه مقاله رشته مدیریت

برای ترجمه تخصصی مدیریت لازم است که مترجم علاوه بر آشنایی کامل با زبان انگلیسی، با اصطلاحات تخصصی رشته مدیریت آشنایی و تجربه موثری در زمینه ترجمه متون تخصصی مدیریت نیز داشته باشد.

جهت ثبت سفارش ترجمه کلیک کنید

ترجمه تخصصی مدیریت در پارس ترنس

پارس ترنس برای انجام سفارش ترجمه تخصصی مدیریت از مترجمین تحصیل کرده این رشته بهره می برد چرا که با توجه به وجود گرایش های متعدد در رشته مدیریت، متون این رشته دارای اصطلاحات تخصصی بسیاری هستند که تنها مترجمینی که در این رشته تحصیل کرده باشند با مفهوم و معنای صحیح بسیاری از این اصطلاحات آشنایی دارند.

در پارس ترنس ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی متون مدیریتی با کیفیت بالا انجام می پذیرد. برای ترجمه فارسی به انگلیسی با توجه به دشواری های بیشتر آن نسبت به ترجمه انگلیسی به فارسی از مترجمین کارشناسی ارشد و دکتری رشته مدیریت استفاده خواهد شد. در ترجمه تخصصی مدیریت از فارسی به انگلیسی مترجم باید به دستور زبان انگلیسی کاملا تسلط داشته باشد تا بتواند یک متن یا مقاله را از فارسی به انگلیسی ترجمه نماید.

حساسیت در ترجمه فارسی به انگلیسی زمانی بیشتر می گردد که بخواهیم مقاله ای در یکی از برترین ژورنال های رشته مدیریت همچون Academy of Management Annals ، Supply Chain Management یا بسیاری از ژورنال های برتر در این حوزه به چاپ برسانیم. نظارت دقیقی بر روی مقالات ارسال شده به این ژورنال ها پیش ازچاپ صورت می گیرد و در صورت نداشتن مقاله ای منسجم و قدرتمند مقاله مدنظر مرود یا به اصطلاح ریجکت خواهد شد. اما پارس ترنس با مترجمین حرفه ای خود سفارش ترجمه مقاله شما به انگلیسی برای ارسال و چاپ آن در این ژورنال های معتبر را بر عهده خواهد گرفت.

ضرورت ترجمه متون تخصصی مدیریت

ترجمه تخصصی مدیریت از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که از یک سو ترجمه متون این رشته باید به شکل اصولی و صحیحی انجام شده تا دانشجویان، اساتید دانشگاه و محققان بتوانند به درستی در جریان دستاوردهای جدید قرار گیرند. از طرف دیگر متخصصان و مدیران کسب و کارهای مختلف همواره از اصول مختلف مدیریتی استفاده می کنند که به پیشرفت و موفقیت کسب و کار آن ها کمک می کند و از آنجا که مقالات مربوطه که مورد نیاز آن هاست به زبان انگلیسی منتشر می شود؛ ترجمه این مقالات به زبان فارسی اهمیت می یابد. در واقع مدیران موفق باید همواره به دنبال به روز رسانی اطلاعات و دانش خود، آشنایی و استفاده از روش های مختلف مدیریتی باشند.

ترجمه تخصصی مدیریت - ترجمه متون و مقالات تخصصی مدیریتی

با پیشرفت سریع جنبه های مختلف زندگی جا ماندن از دستاوردهای جدید در حوزه مدیریت بدون شک باعث پسرفت کسب و کار شما خواهد بود. بدون شک یکی از مهم ترین راه کارهای به روز رسانی اطلاعات، استفاده از منابع جدید جهانی و ترجمه متون و مقالات تخصصی مدیریت می باشد.

چالش های ترجمه تخصصی مدیریت

یکی از چالش های ترجمه تخصصی مدیریت تنوع در گرایش های آن است. مدیریت دارای گرایش های مدیریت مالی، بازرگانی، صنعتی، دولتی، فناوری اطلاعات، کارآفرینی و … است که هر کدام از آن ها زمینه های تحصیلی و کاری و بعضا اصطلاحات تخصصی متفاوتی دارند و یک مترجم برای انجام پروژه ترجمه تخصصی مدیریت باید علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی در همان گرایش مورد نظر تحصیل کرده باشد و یا با موضوع متن آشنایی کامل داشته باشد.

توجه به معنی دقیق اصطلاحات از دیگر مسائل ترجمه تخصصی مدیریت است که مترجم باید به آن دقت لازم را نشان دهد. بسیاری از اصطلاحات شاید در ترجمه عمومی معانی یکسان داشته باشند اما در علم مدیریت با یکدیگر تفاوت های اساسی دارند. برای مثال لغات کارایی، اثر بخشی و بهره وری شاید در ترجمه عمومی هر سه برای یک کلمه صحیح باشد اما در ترجمه تخصصی مدیریت هر کدام از این کلمات معنا و تعریف متفاوتی داشته که نباید به اشتباه به کار برده شوند.

نکته مهم دیگر برای ترجمه تخصصی مدیریت آن است که اصول مورد استفاده در این علم به طور مستقیم با کسب و کار شما سروکار دارد. در صورتی که بتوانید با ترجمه تخصصی مدیریت اصول و نکات جدیدی در مورد کار خود بیاموزید و آن ها را به کار بگیرید بدون شک می توانید به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنید. بنابراین چه برای کارهای پژوهشی و دانشگاهی خود و چه برای کسب و کار، حتما سفاش ترجمه تخصصی مدیریت خود را به یک موسسه یا سایت ترجمه تخصصی معتبر در این زمینه بسپارید تا از کیفیت و نتیجه کار مطمئن باشید.

 

link: https://parstrans.net/%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D9%85%D8%AA%D9%86/

فهرست