این مطلب را به اشتراک بگذارید:

پیدا کردن غلط املایی در ورد word

 

یک مترجم یا تایپیست حرفه ای لازم است پس از تایپ متن در ورد word ، آن را از لحاظ صحت املای لغات چک نماید. تمامی برنامه های مایکروسافت آفیس ورد (Microsoft Office Word) می توانند املا و دستور زبان را بررسی کنند که برای این کار تنها کافیست تا تنظیمات این بخش را یک بار انجام داده تا به صورت خودکار املا و گرامر بررسی گردد. اگرچه این روش برای زبان انگلیسی به عنوان مبنا در word انجام می شود؛ اما با طی کردن مراحل زیر می توان پیدا کردن غلط املایی در ورد word را برای هر زبانی انجام داد.

پیدا کردن غلط املایی در ورد word

با طی کردن مراحل زیر می توانید غلط های املایی فارسی، انگلیسی و … را در word پیدا و اصلاح نمایید.

ابتدا در تب Review گزینه Language را کلیک کرده و در نهایت دکمه set proofing language را انتخاب نمایید.

پیدا کردن غلط املایی در ورد word و حذف آن

با انجام این دستور پنجره ای باز می شود که از بخش Mark selected text as باید زبان مورد نظر را انتخاب نمود. این گزینه به صورت پیش فرض بر روی زبان انگلیسی قرار داده شده است و لذا افراد می توانند آن را به هر زبان دیگری تنظیم کنند. گزینه زبان فارسی نیز در این لیست قرار دارد که با انتخاب زبان فارسی (Persian iran) می توانید کلمات فارسی را به لحاظ نگارشی چک و بررسی نمایید.

سپس با انتخاب set As Default تنظیمات را انجام داده و در نهایت بر روی تایید کلیک نمایید.

پیدا کردن غلط املایی در ورد word - فارسی

در نهایت از همان تب Review گزینه Spelling & Grammar را انتخاب نمایید. با انجام این کار اگر متن دارای غلط املایی باشد برای شما این غلط ها نمایان و هایلایت می گردد.

پیدا کردن غلط املایی در ورد word - حذف دستور

حذف دستور پیدا کردن غلط املایی در ورد word

برای برخی افراد تصحیح اشتباهات کار ساده ای است و بنابراین به این قابلیت word برای پیدا کردن غلط املایی نیاز ندارند. از این رو این افراد معمولا برای جلوگیری از حواس پرتی ترجیح می دهند تا تنظیمات پیدا کردن غلط املایی را غیر فعال نمایند.

برای این کار لازم است دستور زیر در نرم افزار آفیس اجرا گردد:

روی منوی File کلیک و سپس گزینه Option را انتخاب نمایید. در پنجره باز شده گزینه Proofing را انتخاب و سپس تیک Check spelling as you type را برداریدکه با این کار هنگام تایپ کردن، کلمات به لحاظ املایی چک نمی شوند و کلمه ای هایلایت نمی گردد.

پیدا کردن غلط املایی در ورد word - حذف دستور یافتن غلط املایی

منبع: سایت ترجمه تخصصی پارس ترنس

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست