این مطلب را به اشتراک بگذارید:

میزان پشتیبانی زبان های غیر انگلیسی در گوگل

 

گوگل قصد دارد یک تجربه­ غنی را هنگام استفاده از آن به زبان انگلیسی ارائه دهد. البته جای تعجب هم نیست، زبان انگلیسی در گوگل کاربرد زیادی دارد، زیرا بیش از نیمی از محتواهای گوگل به زبان انگلیسی نوشته شده است. تنوع زبان های غیر انگلیسی در گوگل در حال بهبود است و این بدان معناست که گوگل تمایل دارد یک پایگاه داده ای گسترده تر و با زبان های مختلف داشته باشد.

به نظر می رسد ابزارهای مبتنی بر داده های گوگل به عنوان جزئی ضروری از زندگی روزمره تبدیل شده اند. اما خدماتی که گوگل در بازارهای کوچک ارائه می دهد – چه به زبان انگلیسی باشد چه غیر انگلیسی – مشابه بازارهای بزرگتر و در حد انتظارات کاربران نیست.

چند سال پیش مردم جزیره فارو از گوگل تقاضا کردند که نقشه های جزیره ی کوچک آنها در گوگل مپ قابل دسترسی باشد. مردم محلی کمپین خود را ایجاد کردند اما بازارهای کوچکی مثل این کمپین آن هم به زبان های غیر انگلیسی در گوگل برای عرضه تمامی خدماتی که در بازارهای بزرگتر ارائه می شود به اندازه ی کافی سودآور نیستند.

هنگامی که پای یکی از زبان های غیر انگلیسی در گوگل و پیچیدگی های مربوط به اضافه کردن آن در میان است اغلب سرویس های گوگل استانداردهای مشابهی را که در سایر نقاط وجود دارد ارائه نمی دهند.

اگر شما قصد دارید یک کسب و کار آنلاین در کشور خودتان و به یکی از زبان های غیر انگلیسی در گوگل راه اندازی کنید باید بدانید خدماتی که دریافت می کنید کمتر از بازارهای بزرگ انگلیسی زبان در گوگل است.

داده های بیشتر نتیجه ی بهتر

ذکر این نکته شاید خیلی تعجب برانگیز نباشد که هرچه داده های موجود به زبان های غیر انگلیسی در گوگل بیشتر باشد نتیجه برای سرچ آنها بهتر است. زیرا گوگل همواره نمی تواند زبان هایی که با مهارت در بازارهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرند را مدیریت کند.

به عنوان مثال برای سال های طولانی هنگامی که هنوز گوگل به عنوان موتور جستجوی غالب مطرح نشده بود، Naver که یک موتور جستجوگر کره ای بود توانست جایگاه منحصر به فردی برای خود بیابد. کاری که این رقیب محلی گوگل انجام داد معرفی و درک بهتر زبان کره ای بود.


اگر شما برند خود را طوری طراحی کنید که توسط این موتور جست جوی محلی نیز قابل سرچ باشد قطعا سود خواهید برد. درست است که یافتن آن نیازمند دانستن زبان کره ای است اما جمعیت بالای کره ای زبان ها و نیز تولید بالای ناخالص داخلی ارزش امتحان کردن را دارد.

یکی دیگر از زبان های غیر انگلیسی در گوگل که پشتیبانی خوبی ندارد فنلاند است. این کشور یک مارکتینگ کوچک اما با زبانی دشوار است. با این وجود گوگل با بیش از ۹۷ درصد سهم در بازار یابی آنلاین این کشور یکه تازی می کند. حجم جستجو برای یک واژه کلیدی مانند «بیمه اتومبیل» در اینجا ۱۰۰ برابر کمتر از انگلستان است. به این معنا است که اطلاعات کمی در اختیار گوگل قرار گرفته است تا بتواند واژه ها و جستجوهای محلی را به خوبی در اختیار کاربران قرار دهد.

اگر می خواهید یک استراتژی جستجو را در فنلاند و به زبان محلی مدیریت کنید. باید کم و بیش با ابزارهای سئو آشنایی داشته باشید. شما نیاز به تحقیقات بیشتری در مورد رقبای اصلی خود دارید تا بتوانید با یافتن کلمات کلیدی به زبان فنلاندی که بیشتر قابل پیگیری هستند کار خود را پیش ببرید.

چالش قزاقستان

یکی از زبان های غیر انگلیسی در گوگل که چالشی جدی برای این موتور جستجو ایجاد کرده زبان کشور قزاقستان است. این زبان یک زبان غیرعادی است، زیرا در آن از الفبای خاصی استفاده نمی شود ، بلکه بر روی الفبای زبان های دیگر از جمله عربی، تکیه دارد. در قرن گذشته، یعنی سال های حکومت شوروی ، زبان قزاق به طور کلی با استفاده از الفبای سیریلیک نوشته می شد .

اما رهبری قزاقستان در سال جاری اعلام کرد که یک الفبای جدید مبتنی بر الفبای لاتین به جای الفبای ترکیبی گذشته مورد استفاده قرار می گیرد.

تنها مشکل این است که همه صداهای زبان قزاق به راحتی با استفاده از الفبای لاتین ارائه نمی شوند. راه حل قزاقستان این است که برای نوشتن این صداها از آپاستروف استفاده شود.که این موضوع  باعث می شود یک چالش عمده برای موتورهای جستجو ایجادشود و احتمالا باعث اختلال در جستجوی گوگل برای بسیاری از کلمات قزاقی شود.

با وجود تنها ۹ میلیون کاربر قزاقی در گوگل به نظر می رسد که تمایل چندانی برای سرمایه گذاری برای استفاده از زبان قزاقی در گوگل وجود ندارد و کسانی که در این بازار فعال هستند و از زبان انگلیسی در گوگل استفاده نمی کنند ممکن است به مشکلات زیادی بر بخورند.

Reference:

https://www.translatemedia.com/translation-blog/google-really-support-other-languages/

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست