استخدام مترجم در پارس ترنس

 

اهمیت ترجمه را می توان در تمام مواردی که در زندگی با آن ها مواجه می شویم ببینیم. دستاوردهای جدید علمی در زمینه های پزشکی، مهندسی، علوم فضایی، ورزش و غیره نیازمند آن است که با دقت بالا و به شکل کاملا اصولی و دقیق از زبان های مبدا به زبان های دیگری ترجمه شود. با توجه به گسترش اینترنت و استفاده از فضای آنلاین، متون، کتب و مقالات مختلف را در کمتر از چند دقیقه می توان از قاره ای به قاره دیگر ارسال نمود. بعد از دریافت این متون، اهمیت کار مترجم در اینجا مشخص خواهد شد که بتواند مطلب را به شکل درست و با مفهوم دقیق به زبان مقصد ترجمه کند.

اهمیت کار مترجم

اهمیت ترجمه و کار یک مترجم را می توان از دو منظر متفاوت مورد بررسی قرار داد. در نگاه اول در صورتی که شخصی به عنوان مترجم مشغول به فعالیت نباشد، بسیاری از علوم و دانش های مختلف جای پیشرفت و توسعه پیدا نخواهند کرد و استفاده از هر علم و دانش تنها محدود به مناطق خاصی می شود. ترجمه باعث شده است که دهکده جهانی بتواند ساده تر با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و فرهنگ، تمدن، دانش و علوم خود را با یکدیگر مبادله کنند.

از نگاه دیگر اهمیت کار مترجم به این صورت است که کوچک ترین اشتباه در ترجمه می تواند تاثیرات منفی بسیار زیادی بر سلامت و زندگی افراد بگذارد. جالب است بدانید یکی از دلایل بمباران شیمیایی ژاپن ترجمه اشتباه یک فعل از طرف مترجم بوده است! اشتباهات مختلف در مورد ترجمه متون تخصصی حقوقی، پزشکی و مهندسی نیز می تواند تاثیر مستقیمی بر نوع و کیفیت زندگی افراد داشته باشد یا اهمیت کار مترجم نیز در سفرهای سیاسی و عقد قراردادهای بین المللی کاملا چشمگیر و مشخص است. تمام موارد و قوانین ذکر شده در قراردادهای بین المللی باید بدون هیچ شبهه ای باشد و مترجم باید تا حد امکان متن را به صورت دقیق و کامل ترجمه کند.

استخدام مترجم آنلاین

شرایط استخدام مترجم در پارس ترنس

با توجه به گسترش علوم متعدد و تخصصی شدن آن ها نیاز به مترجمان کارآمد در حوزه های تخصصی بیش از پیش احساس می شود. پارس ترنس برای استخدام مترجم شرایطی را قرار داده است که مترجمان باید حتما حائز این شرایط باشند. این شرایط عبارتند از:

داشتن مدرک کارشناسی یا بالاتر: درخواست هایی که با مدرک پایین تر ارسال شده اند مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

داشتن حداقل ۳ نمونه ترجمه: مترجم باید حداقل ۳ نمونه ترجمه در رشته هایی که در فرم درخواست استخدام مترجم قید خواهد نمود را داشته باشد و در صورت درخواست نمونه از سوی پارس ترنس جهت بررسی ارسال نماید.

قبولی در آزمون تعیین سطح: برای بررسی سطح مترجم و کیفیت کار وی، نمونه ای ۲۵۰ کلمه ای از متن رشته ای که مترجم در فرم درخواست استخدام مترجم قید نموده است را برای وی ارسال کرده و مترجم باید نمونه را در زمان تعیین شده ترجمه و تحویل نماید.

توانایی ترجمه حداقل ۱۰۰۰ کلمه در روز: مترجم باید توانایی ترجمه حداقل ۱۰۰۰ کلمه یا ۴ صفحه در یک روز را داشته باشد.

تحویل ترجمه ها به صورت ورد: تمامی سفارش ها باید در قالب ورد و به صورت تایپ شده ارسال شوند. 

غیرحضوری بودن همکاری: استخدام مترجم در پارس ترنس به صورت استخدام غیر حضوری بوده و در واقع مترجم در منزل سفارش ترجمه را انجام خواهد داد.

پرداخت دستمزد مترجم پس از مهلت های مقرر: در سفارش های ترجمه انگلیسی به فارسی دستمزد مترجم ۴ روز و در سفارش های ترجمه فارسی به انگلیسی ۷ روز پس از تحویل ترجمه به حساب وی واریز خواهد شد.

عدم استفاده از نرم افزار و سایت های آنلاین جهت ترجمه: در صورت استفاده از سایت یا نرم افزارهای ترجمه توسط مترجم، بلافاصله نسبت به قطع همکاری اقدام خواهد شد.

تعهد، مسئولیت پذیری و صداقت مترجم: مترجم باید نسبت به زمان تحویل سفارش های دریافتی متعهد باشد و ترجمه را به موقع ارسال نماید. همچنین در صورت اعلام هر گونه ایراد در ترجمه از سوی مشتری، در صورت تایید ادعای وی، مترجم مسئولیت رفع ایرادات را بپذیرد. صداقت مترجم از اصول مهم این حرفه می باشد.

ارائه بالاترین کیفیت: مترجم باید تمام تلاش خود را جهت ارائه کیفیت مطلوب به کار گیرد و همچنین هیچ جا افتادگی در ترجمه وجود نداشته باشد.

عدم انتشار ترجمه: یکی از نکات مهمی که مترجم باید به آن توجه نماید، عدم انتشار ترجمه می باشد. انتشار متن ترجمه بدون اجازه مشتری خلاف قوانین حقوقی است و قابل پیگرد از سوی مشتری و یا پارس ترنس خواهد بود.

کاهش دستمزد با تاخیر در ارسال ترجمه: در صورتی که مترجم در ارسال ترجمه تاخیر نماید در مرتبه اول و دوم دستمزد وی ۵۰ درصد کسر و در صورت تاخیر مجدد، نسبت به قطع همکاری اقدام خواهد شد.

دسترسی به اینترنت: مترجم باید همواره به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشد و پیام های ارسالی را سریعا پاسخ دهد.

استخدام مترجم در منزل

استخدام مترجم در پارس ترنس محاسن ویژه ای خواهد داشت همچون: دائمی بودن همکاری و ارسال همیشگی سفارش در صورت ارائه کیفیت بالا، پرداخت منظم و بدون وقفه دستمزد، دورکاری مترجم و آزادی عمل و… 

مراحل استخدام مترجم در پارس ترنس

نحوه انتخاب مترجم در پارس ترنس بدین صورت می باشد که پس از تکمیل فرم استخدام مترجم، اطلاعات مترجم برای کارشناس مربوطه ما ارسال شده و درخواست شما در صف قرار خواهد گرفت. پس از بررسی درخواست مترجم و پیش از انجام آزمون تعیین سطح، دستمزد سفارش های مختلف به مترجم اعلام می گردد و در صورت تایید دستمزد از سوی مترجم، نمونه ای ۲۵۰ کلمه ای از متن رشته ای که در فرم استخدام مترجم به عنوان رشته ای که توانایی  ارائه بالاترین کیفیت را دارد، درج نموده است؛ برای ایشان ارسال خواهیم نمود.

پس از بررسی نمونه ترجمه، در صورتی که نمونه مورد تایید پارس ترنس قرار گیرد طی اطلاع رسانی که به مترجم خواهد شد، کدی به ایشان به عنوان کد مترجم اختصاص داده و سفارش در رشته های مربوطه برای ایشان ارسال خواهد شد. با ارائه کد مترجم به مشتریان، آن ها از این به بعد در صورت رضایت از کیفیت کار مترجم با ارائه این کد می توانند سفارش خود را مترجم دلخواه خود بسپارند. با توجه به اینکه بسیاری از مشتریان تمایل به همکاری و انجام سفارش خود توسط یک مترجم خاص دارند؛ ارائه ترجمه با کیفیت از سوی مترجم می تواند در تعداد سفارش های دریافتی ایشان بسیار موثر واقع شود.

لطفا پیش از تکمیل فرم زیر، حتما شرایط استخدام مترجم در پارس ترنس که در توضیحات فوق ارائه گردیده است را مطالعه فرمایید.

فرم استخدام مترجم

 • برای مثال info@parstrans.net
 • رشته تحصیلیمقطعدانشگاه / آموزشگاهمعدل 
  در صورت داشتن بیش از یک مدرک با فشردن دکمه + اطلاعات آنها را وارد نمایید.
 • در صورت آشنایی با زبان های دیگری غیر از انگلیسی، آن را قید نمایید.
 • رشته اولرشته دومرشته سومرشته چهارم
  حداکثر 4 رشته که بالاترین کیفیت ترجمه ارائه می نمایید را بنویسید.
 • شماره 16 رقمی کارت بانکیبانک صادر کننده کارت
  کارت بانکی می بایست به نام مترجم باشد.
 • Max. file size: 10 MB.