این مطلب را به اشتراک بگذارید:

روش های جذب مشتری از سوی مراکز ارائه کننده خدمات ترجمه

 

ترجمه از خدماتی است که متقاضیان خاصی دارد و بسیاری از افراد جامعه به آن نیاز دارند. بنابراین مراکز ارائه کننده خدمات ترجمه باید به شیوه های خاصی مشتریان خود را جذب نمایند و به همین منظور به انجام فعالیت گسترده ای در این زمینه نیاز دارند. از ساده ترین روش های جذب مشتری از سوی مراکز ارائه کننده خدمات ترجمه، پخش کارت موسسه و بن های تخفیف در میان دفاتر حقوقی، دانشگاه ها، موزه ها، دفاتر امور بین الملل و مراکز علمی می باشد و در ادامه برخی دیگر از این راه حل ها را نیز بررسی می کنیم.

میزبانی و حمایت مالی رویدادها

موسسات ترجمه گاهی از برگزاری رویدادهای کوچک حمایت می نمایند و به برگزاری این رویدادها کمک می کنند یا میزبانی آن ها را به عهده می گیرند. این رویدادها می توانند شامل نشست های علمی و همایش های چند فرهنگی باشند. به این ترتیب مراکز ترجمه از طریق مطرح شدن به عنوان حامی و میزبان این رویدادها می توانند به تعداد زیادی مشتری دست پیدا کنند.

تبلیغ اینترنتی

یکی دیگر از روش های جذب مشتری از سوی مراکز ارائه کننده خدمات ترجمه تبلیغ اینترنتی می باشد. این مراکز معمولا به تبلیغات گسترده در سایت هایی که پیش بینی می شود متقاضیانی برای ترجمه داشته باشند؛ می پردازند. این سایت ها شامل سایت هایی می باشد که وکلا، روزنامه نگاران و تهیه کنندگان مدارک و همچنین دانشجویان به آن ها مراجعه می نمایند.

ارائه تخفیف، خدمات رایگان و تبلیغ کلامی

ارائه تخفیف نیز از روش های جذب مشتری از سوی مراکز ارائه کننده خدمات ترجمه می باشد. یک مرکز ترجمه با ارائه خدمات رایگان و تخفیف به افرادی که برای اولین بار به آن ها مراجعه می نمایند؛ می تواند مشتریان آینده خود را تضمین نماید. همین مشتریان با صحبت از خدمات رایگان این موسسات؛ تبلیغ کلامی گسترده ای را برای مرکز ترجمه انجام می دهند. معمولا تبلیغ کلامی زودتر از سایر روش های تبلیغ، مشتریان را به خود جلب می نماید.

ارائه خدمات بیشتر

همچنین از روش های جذب مشتری از سوی مراکز ارائه کننده خدمات ترجمه می توان به ارائه خدمات بیشتر، اهمیت دادن و ارزش قایل شدن به مشتریان اشاره نمود. این مراکز به ارائه خدمات اضافه از قبیل اضافه کردن پاورقی به متون برای شرح بیشتر معنای یک کلمه یا ارائه دو نسخه ترجمه متفاوت به مشتری می پردازند. به این ترتیب مشتری تصور می نماید که نسبت به هزینه ای که پرداخت کرده است؛ خدمات بیشتری دریافت نموده است (۱).

خدمات بیشتر همچنین می تواند با اضافه کردن زبان های مختلف ترجمه، رشته های مختلف، سرویس های ترجمه فوری و سریع و مواردی از این دست انجام پذیرد. همه این موارد باعث می شود تا مشتری خدمات آن موسسه ترجمه را به شرکت ها و افراد دیگر معرفی نماید. ارزش قایل شدن برای مشتری تاثیر بی نظیری در رضایت مشتری دارد.

شناخت نیازهای مشتریان

برای جذب مشتری تنها کافی نیست که موسسات ترجمه خدمات خود را تبلیغ نمایند و توانایی های خود را به نمایش بگذارند؛ بلکه این موسسات ابتدا نیازهای مشتریان را تشخیص می دهند. شناخت زمینه هایی که بیشترین نیاز به ترجمه را به خود اختصاص می دهند؛ گام مهمی در به دست آوردن مشتریان جدید و جلب اطمینان آن ها می باشد (۲).

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست