ترجمه تخصصی نفت

ثبت سفارش ترجمه

معرفی رشته مهندسی نفت

مهندسی نفت رشته ای از مهندسی است که در زمینه اکتشاف، مخازن حفاری و بهره برداری فعالیت دارد. این رشته در زمینه تولید گاز طبیعی هم فعالیت زیادی انجام می دهد. مهندسان نفت کارآمدترین راه حفاری یک چاه مشخص را تعیین می کنند. آن ها بر حفاری نظارت دارند و هر مساله عملیاتی که رخ دهد را رفع می کنند. تصمیم گیری در مورد چاه هایی که عملکرد پایینی دارند هم از حوزه فعالیت این افراد است. آن ها ابزار و فنون جدید حفاری را ایجاد می کنند و راه های جدیدی برای استخراج نفت باقیمانده در چاه های قدیمی پیدا می کنند.

مهندسی نفت برای اقتصاد این روزگار حیاتی است. آن ها حفاری را برای افراد، اجتماعات، زندگی وحش، و محیط ایمن سازی می کنند؛ نفت را برای افراد قابل دستیابی می کنند و با بهینه سازی قیمت آن را پایین می آورند تا همه اقشار به آن دسترسی داشته باشند. فعالیت مهندسان نفت حوزه های دیگری نیز شامل می گردد که در اینجا از ذکر آن ها خودداری می کنیم.

ترجمه تخصصی نفت - ترجمه متن و مقاله

ترجمه تخصصی نفت

اهمیت ترجمه تخصصی نفت

با توجه به نفت خیز بودن کشور ایران و جذابیت بازار کار صنعت نفت در ایران، هر ساله تعداد دانشجویان زیادی در رشته مهندسی نفت وارد دانشگاه می شوند و بسیاری نیز به مقاطع بالاتر تحصیلی راه می یابند. این دانشجویان در طی مدت تحصیل خود به ترجمه متون تخصصی نفت نیاز پیدا می کنند. همچون ترجمه یک مقاله انگلیسی یا پروژه در رشته مهندسی نفت.

بسیاری از دانشجویان مهندسی نفت از روی ناآگاهی ترجمه متون تخصصی خود را به کافینت ها یا افرادی که توانایی انجام ترجمه تخصصی نفت را ندارند؛ می سپارند و در نهایت یک ترجمه غیرتخصصی و نه چندان جالب را تحویل می گیرند. این نتیجه مشخص است چرا که این مترجمین معمولا در رشته مترجمی و رشته های عمومی مرتبط با زبان انگلیسی تحصیل نموده اند و قطعا با اصطلاحات تخصصی مهندسی نفت آشنایی کافی ندارند و قادر به انجام ترجمه تخصصی نفت نخواهند بود. یافتن یک مترجم حرفه ای که در رشته مهندسی نفت تحصیل نموده است و به اصول ترجمه نیز آشنایی کامل داشته باشد به هیچ وجه ساده نیست. پس راهکار چیست؟

ترجمه تخصصی نفت در پارس ترنس

سایت ترجمه تخصصی پارس ترنس هم اکنون دارای ۲۰ مترجم با تحصیلات مهندسی نفت می باشد که به دقت از سوی ما گزینش شده اند. مترجمین مهندسی نفت پارس ترنس قادرند سخت ترین متون این حوزه را با کیفیت عالی ترجمه و تحویل مشتریان گرامی نمایند. با در اختیار داشتن این مترجمین حرفه ای و اعمال پروسه نظارت بر ترجمه ها، ما کیفیت ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی مهندسی نفت را برای مشتریان خود تضمین می نماییم. در ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی که قطعا مهارت بالاتری را از سوی مترجم می طلبد؛ سفارشات این حوزه به مترجمین ویژه مهندسی نفت ما سپرده می شود چرا که در ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی مترجم باید علاوه بر آشنایی با اصطلاحات تخصصی مهندسی نفت، باید بر ساختار و دستور زبان انگلیسی نیز آشنایی کامل داشته باشد. مطمئنا چاپ یک مقاله انگلیسی در ژورنال های مطرح مهندسی نفت همچون AAPG Bulletin ، SAE International Journal of Engines ، Progress in Energy and Combustion Science ، Energy & Fuels و ده ها ژورنال مطرح دیگر از عهده هر کسی بر نخواهد آمد چرا که مقاله ارسالی به این ژورنال ها نیازمند آماده سازی مقاله ای فاقد هرگونه اشتباه هم از بعد بکارگیری اصطلاحات تخصصی و هم از بعد رعایت ساختار زبان انگلیسی است. پارس ترنس به کمک مترجمین ویژه خود، مقالات فارسی مشتریان جهت چاپ در این دسته از ژورنال ها با کیفیت بالا به زبان انگلیسی ترجمه و پس از بازخوانی و اطمینان از کیفیت کار، تحویل آن ها می نماید.

ترجمه تخصصی نفت - ترجمه فوری آنلاین

ترجمه تخصصی نفت

ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی در گرایش های زیر توسط مترجمین مهندسی نفت پارس ترنس انجام می پذیرد:

ترجمه تخصصی نفت گرایش مخازن و مخازن هیدروکربوری

ترجمه تخصصی نفت گرایش حفاری

ترجمه تخصصی نفت گرایش اکتشاف و بهره برداری و غیره

اگر نیاز به ترجمه تخصصی نفت دارید همین حالا در سایت پارس ترنس سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کرده و آن را به مترجمین تخصصی ما بسپارید. جهت ثبت سفارش ترجمه می توانید از لینک بالای همین صفحه سفارش خود را ثبت کنید تا اپراتورهای ما در کمتر از ۱۵ دقیقه پیش فاکتور را به ایمیل و تلفن همراه شما ارسال نمایند. لازم به ذکر است که انجام ترجمه فوری در کوتاهترین زمان نیز پذیرفته می شود. دقت نمایید که اگر سفارش شما فوری است، در فرم ثبت سفارش حتما حداکثر زمانی که به ترجمه نیاز دارید را قید نمایید.

link: https://parstrans.net/%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D9%86%D9%81%D8%AA/

فهرست