ترجمه تخصصی مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT)

ثبت سفارش ترجمه

 

دلایل ضرورت دقت در ترجمه متون کامپیوتر و IT

به این علت که کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT) از بزرگترین صنایع دنیا هستند و روز به روز استفاده و نفوذ آن ها در زندگی انسان افزایش می یابد؛ ترجمه زبان تخصصی کامپیوتر متون مربوط به آن کاملا ضروری به نظر می رسد. ترجمه متن تخصصصی کامپیوتر گاهی با دشواری همراه است. زیرا علم کامپیوتر علمی رو به گسترش است و پیوسته به واژگان و اصطلاحات مرتبط با آن افزوده می شود. به همین جهت برای ترجمه تخصصی مهندسی کامپیوتر و IT مترجم باید پیوسته دانش خود را در زمینه واژگان تخصصی کامپیوتر بالا ببرد.

یکی از منابعی که می تواند به پیشرفت آگاهی مترجم در ترجمه تخصصی کامپیوتر یاری برساند؛ دانش نامه ی علوم کامپیوتر وایلی است که برای اولین بار در سال ۱۹۷۶ چاپ شد و اکنون که به چاپ چهارم رسیده هنوز در صدر منابع اطلاعاتی علوم کامپیوتر قرار دارد. از خصوصیات این دانشنامه جامع بودن و داشتن تصاویر مربوط به بسیاری از واژه ها است.

 متون تخصصی کامپیوتر به خصوص متون مربوط به سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر باید به وسیله کسی که حداقل کارشناسی کامپیوتر یا رشته های کاملا مرتبط دارد و مسلط به زبان است؛ انجام شود. زیرا در این متون اصطلاحات و توضیحاتی وجود دارند که شخص نا آشنا به علوم کامپیوتر و IT نمی تواند آنها را به درستی درک و ترجمه کند. همچنین با توجه به پیشرفت این علم و تولید مقالات فراوان و جدید، به روز بودن اطلاعات مترجم بسیار حائز اهمیت است.

ترجمه تخصصی مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT)

ترجمه تخصصی مهندسی کامپیوتر و IT

در ترجمه فارسی به انگلیسی کار قطعا دشوارتر خواهد بود به ویژه اگر بخواهید ترجمه فارسی به انگلیسی را جهت چاپ مقاله در ژورنال های معتبر مهندسی کامپیوتر استفاده کنید همچون ژورنال های Information Systems Research ، MIS Quarterly: Management Information Systems ، Journal of Computer-Mediated Communication و دهها ژورنال معتبر دیگر. 

ترجمه تخصصی مهندسی کامپیوتر ، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT) در پارس ترنس

یکی از تخصصی های اصلی ما انجام سفارشات متنوع ترجمه تخصصی مهندسی کامپیوتر ، علوم کامپیوتر  و فناوری اطلاعات (IT) است. به این دلیل می گوییم یکی از تخصص اصلی ما ترجمه این متون است چرا که با داشتن بیش از ۸۰ مترجم با مدرک کارشناسی تا دکتری رشته های مهندسی کامپیوتر ، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT) تا بحال حدود ۱۴۰۰ سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی مقاله، کتاب و متن مربوط به کامپیوتر به صورت ترجمه فوری و غیرفوری با موفقیت انجام و تحویل مشتریان محترم داده ایم.

ترجمه تخصصی مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT) - ترجمه مقاله متن و کتاب

ترجمه تخصصی مهندسی کامپیوتر و (IT)

گرایش های زیر در حوزه کامپیوتر و IT توسط مترجمین پارس ترنس پشتیبانی می شود:

ترجمه متون مهندسی نرم ‌افزار

ترجمه متون مهندسی سخت ‌افزار

ترجمه متون معماری کامپیوتر

ترجمه متون هوش مصنوعی

ترجمه متون تجارت الکترونیک

ترجمه متون مهندسی فناوری اطلاعات

ترجمه متون مکاترونیک

ترجمه متون الگوریتم‌ها و محاسبات

ترجمه متون شبکه های کامپیوتری

ترجمه متون امنیت اطلاعات

اگر سفارش ترجمه تخصصی مهندسی کامپیوتر ، IT یا علوم کامپیوتر دارید؛ متون، مقالات یا کتب خود را به راحتی و بدون نیاز به هرگونه عضویت از طریق لینک های بالای همین مطلب برای ما ارسال کنید تا سفارش شما به سرعت در دست اقدام قرار گیرد.

link: https://parstrans.net/%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1/

فهرست