این مطلب را به اشتراک بگذارید:

آشنایی با آزمون GRE

 

در مطالب قبل با آزمون TOEFL و آزمون IELTS آشنا شدیم. در مطلب پیش رو به معرفی آزمون GRE خواهیم پرداخت.

آزمون GRE یکی از راه های سنجش توانایی دانش و اطلاعات تحصیلی در مقاطع مختلف است که از سه طریق انجام می شود. یکی از بخش های این سنجش، محاسبات ریاضی و آماری است که متناسب با هر مقطع طرح می شود. همچنین درک مطلب و مقاله نویسی نیز از دیگر بخش های این آزمون هستند که آشنایی با آن خالی از لطف نیست.

آزمون GRE چیست؟

مطابق تصور بسیاری از افراد آزمون جی آر ای GRE آزمون دشواری است و امکان قبولی در آن بسیار کم است. در بخش ریاضیات ۴۰ سوال تبیین شده است که به زبان انگلیسی بوده و نیاز است تا در مدت زمان محدودی پاسخ داده شود. اگرچه اغلب سوالات این آزمون در ریاضی مربوط به دوران دبیرستان است اما انگلیسی بودن اصطلاحات آن و محدودیت زمانی پاسخ به آن را دشوار کرده است.

بخش درک مطلب یکی دیگر از بخش های این آزمون می باشد که بسیاری از افراد با قدرت درک مطلب بالا نیز نمی توانند برخی از جملات را ترجمه کنند. در واقع متقاضیان می بایست زمان مناسبی را برای افزایش اطلاعات خود قبل از آزمون قرار دهند و لذا با این کار می توان نمره قبولی را در آن کسب نمود.

بخش سوم آزمون GRE مقاله نویسی است که مسلما داشتن اطلاعاتی در این مورد تاثیر زیادی در قبولی در آن دارد.

اگرچه آشنایی با GRE برای داوطلبان این آزمون اهمیت زیادی دارد اما این سوال پیش می آید که چه کسانی راغب به شرکت در این آزمون هستند.

اهمیت آزمون GRE

داوطلبانی که قصد دارند تا در دانشگاه های آمریکا و برخی از دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل شوند می بایست مدرک GRE را داشته باشند. این امر اهمیت آزمون GRE را برای داوطلبان نشان می دهد و اغلب در مقاطع تحصیلی همچون دکتری و کارشناسی ارشد این مدرک الزامی خواهد بود.

ساختار آزمون GRE

در این آزمون که بیش از حدود ۳ ساعت و از طریق آنلاین برگزار می شود افراد می بایست به سوالات آن پاسخ دهند. در واقع بخش ریاضیات در دو بخش و هر کدام ۲۰ سوال است که مدت زمان پاسخ به این سوالات ۳۵ دقیقه خواهد بود.

همچنین در بخش درک مطلب که به دو بخش نوشتاری و تحلیلی تقسیم می شود در هر مرحله ۳۰ دقیقه زمان لازم است. امکان برگشت به سوالات و تغییر جواب آن ها در این روش وجود ندارد و می بایست در هر مرحله به صورت کامل پاسخ سوال داده شود.

اهمیت آزمون جی آر ای GRE سبب شده تا داوطلبان زیادی خود را برای آن آماده کنند و لذا آشنایی با آزمون GRE برای آن ها ضروری خواهد بود.

منبع: سایت ترجمه پارس ترنس

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست