این مطلب را به اشتراک بگذارید:

آشنایی با آزمون تافل TOEFL

 

آزمون تافل TOEFL، آزمونی برای ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی در یک شخص می باشد. مدرک تافل در ۹۰۰۰ دانشگاه به عنوان یک مدرک معتبر زبان انگلیسی شناخته می شود و پیش نیاز ورود به بسیاری از دانشگاه های بین المللی می باشد. آزمون تافل TOEFL معمولا به دو صورت اینترنتی(iBT) و کاغذی (PBT) انجام می شود. امتحان تافل چهار ساعت به طول می انجامد و داوطبان می توانند به دفعات پیاپی در این آزمون شرکت نمایند (۱).

آزمون iBT

در این آزمون مهارت های زبان انگلیسی در حد دانشگاهی مورد سنجش واقع می شود و نمره آن بین صفر تا ۱۲۰ است. این آزمون دارای چهار بخش می باشد (۲):

خواندن

در این بخش داوطلب باید سه یا چهار متن را بخواند و به سوالات مربوط به آن ها پاسخ بگوید. این بخش ۶۰ تا ۸۰ دقیقه به طول می انجامد و دارای ۳۶ تا ۵۶ سوال می باشد.

شنیدار

 در این قسمت که ۶۰ تا ۹۰ دقیقه می باشد؛ داوطلب باید به تعدادی سخنرانی، گفتگو و بحث کلاسی گوش دهد و به سوالات مربوط به آن ها پاسخ دهد. تعداد پرسش های این قسمت ۳۴ تا ۵۱ سوال می باشد.

گفتار

این بخش شامل شش قسمت است. زبان آموز در این بخش باید پس از شنیدن یا خواندن قسمتی از یک متن به تعدادی سوال در عرض ۲۰ دقیقه جواب دهد.

نوشتار

دواطلبان برای پاسخ دادن به این بخش ۵۰ دقیقه فرصت دارند. در این بخش زبان آموز باید با توجه به سوالات مطرح شده؛ دو متن بنویسد. این سوالات ممکن است به صورت نوشته یا شنیداری مطرح شوند. 

آزمون PBT

این آزمون، مهارت زبان انگلیسی داوطلب را در حد کلاس، پیش دانشگاهی و دانشگاهی مورد ارزیابی قرار می دهد و فاقد بخش گفتاری می باشد.  نمره این آزمون بین ۳۱۰ تا ۶۷۷ می باشد و در بیشتر مراکز دانشگاهی نمره ۵۵۰ مورد قبول می باشد (۳).

بخش شنیداری

در این بخش ۵۰ سوال مطرح می شود و مدت پاسخگویی به آن ها ۳۵ دقیقه می باشد و شامل گفتگوهای دو یا چند نفره و سخنرانی با موضوعات دانشگاهی می باشد.

بخش ساختاری

در بخش ساختاری سوالات دستور زبان و ساختار انگلیسی مطرح می شوند و دواطلبان باید در مدت ۲۵ دقیقه به ۴۰ سوال پاسخ دهند.

بخش خواندن

این بخش شامل پنج متن با موضوعات دانشگاهی و علمی می باشد. داوطلبان ۵۰ دقیقه فرصت دارند تا به ۵۰ سوال این بخش جواب دهند.

بخش نوشتاری

این بخش، شبیه بخش نوشتاری آزمون تافل اینترنتی iBT می باشد.

تغییر در آزمون تافل کاغذی
از ماه جولای سال ۲۰۱۷ شکل آزمون تافل کاغذی کمی تغییر پیدا کرده است و بیشتر شبیه به تافل اینترنتی شده است. با توجه به این تغییرات در بخش خواندن ۴۲ سوال مطرح می شود و زمان پاسخگویی به آن ۶۰ دقیقه می باشد. قسمت شنیداری دارای ۳۴ سوال با زمان پاسخگویی ۶۰ دقیقه می باشد و بخش نوشتار ۵۰ دقیقه به طول می انجامد. بخش خواندن شامل ۳ متن و ۱۴ سوال از هر متن می باشد. بخش شنیداری شامل ۲ مکالمه و ۴ سخنرانی می باشد. بخش نوشتاری شبیه قبل است با این تفاوت که در آن، درباره ارتباط یک متن نوشتاری با یک متن شنیداری پرسش مطرح می شود یا از شخص خواسته می شود تا خلاصه یک متن را بنویسد یا آن را بازنویسی نماید (۴).

پارس ترنس ارائه کننده خدمات ترجمه تخصصی در زمینه ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی و همچنین ارائه دهنده مطالب آموزشی کاربردی می باشد. سعی ما بر آن است که بتوانیم خدمات ارزنده ای را به جامعه علمی کشور در حوزه ها و زمینه های ذکر شده ارائه دهیم و گام کوچکی را برای پیشرفت علم و دانش کشور برداریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست